Катехитично-педагогічний інститут

Вул. Іл. Свєнціцького, 17
м. Львів, 79011
Тел.: (38/032) 240-99-40 (секретаріат)
Тел.: (38/032) 240-99-44
(відділ інформації та зовнішніх зв'язків)
Факс: (38/032) 240-99-50
Ел. пошта: [email protected]

У ЛЬВОВІ РОЗПОЧАЛАСЯ МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ З ХРИСТИЯНСЬКОЇ ПЕДАГОГІКИ

5 Липня 2019 | Реалізовані заходи,

Сьогодні, 5 липня, у приміщенні Львівської духовної семінарії Святого Духа розпочалася міжнародна всецерковна науково-практична конференція «Християнська педагогіка: системи, досвід, перспективи», метою якої є аналіз багатого досвіду педагогічної спадщини УГКЦ у галузі релігійного виховання та розгляд можливостей його застосування у сучасній виховній практиці.

Конференція присвячена 150-літтю з дня народження та 100-літтю з дня переходу до вічності преподобної матері Йосафати Гордашевської, співзасновниці Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії.

Організаторами конференції виступають Патріарша катехитична комісія та Катехитично-педагогічний інститут УКУ. Серед близько 180 учасників конференції – представники монашества, відповідальні за катехизацію в УГКЦ, катехити та християнські педагоги з усіх єпархій України, Мукачівської єпархії, а також з Польщі, Сербії, Англії, Іспанії, Італії, США, Канади та Бразилії.

Перший день конференції учасники розпочали Божественною Літургією, після якої заступник голови Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ п. Назар Дуда зачитав лист-звернення до учасників конференції Глави і Отця УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука.

В свою чергу директор Катехитично-педагогічного інституту с. д-р Луїза Цюпа наголосила на молитовній єдності учасників конференції з Верховним Архиєпископом, членами Постійсного Синоду та Митрополитами УГКЦ, які сьогодні розпочали дводенну зустріч з Папою Римським Франциском у Ватикані. Також було зачитано звернення до учасників конференції Генеральної Настоятельки Згромадження Сестер СНДМ с. Софії Лебедович.

Ректор ЛДССД о. Ігор Бойко

З вітальним словом до учасників конференції звернулися Преосвященний владика Володимир (Груца), єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ, та ректор ЛДССД о. Ігор Бойко.

Наукова частина конференції, яку модерувала директор КПІ УКУ с. д-р Луїза Цюпа, розпочалася доповіддю с. Орести Боршовської, СНДМ, про постать блаженної сестри Йосафати та про її внесок у розвиток духовного виховання.

Отець Олег Шепетяк, проф. кафедри історико-філософського факультету Київського університету ім. Б. Грінченка, у своїй доповіді зупинився на філософських засадах християнської педагогіки.

Про християнське виховання в УГКЦ розповіла Генеральна настоятелька ЗСПР с. Наталія Мельник.

Учасники конференції також мали можливість почути про актуальний стан релігійного виховання в УГКЦ від п. Назара Дуди, заступника голови ПКК УГКЦ. А п. Андрій Козіброда, викладач КПІ УКУ, представив присутнім проект нової загальної катехитичної програми УГКЦ (1-3 класи).

Після ознайомлення з теоретичними основами християнського виховання присутні мали можливість навчитися їх застосовувати на практиці, взявши участь в одному з передбачених програмою майстер-класів за методикою християнського виховання. На вибір було запропоновано:

  • Катехиза дорослих (о. д-р Богдан Тимчишин),
  • Арт-терапія у катехизації (Ігор Васюта),
  • Інтерактивні методи в катехизації (Андрій Козіброда),
  • Праця з підлітками: виховання довіри на прикладі святих (Марія Шипка),
  • Система виховання Дона Боско (о. Олег Ладнюк).

Під час праці в групах, яка відбулася після практичних занять, учасники конференції обговорювали актуальні питання катехизації різних вікових груп та висловлювали пропозиції щодо оновлення загальної катехитичної програми.

Сестри СНДМ - учасниці конференціїВечірня частина конференції була присвячена представленню новаторських катехитичних практик у Польщі, Бразилії та Канаді.

Юлія Козіброда

 

© 2010 Катехитично-педагогічний інститут. Усі права застережено.