Катехитично-педагогічний інститут

Вул. Іл. Свєнціцького, 17
м. Львів, 79011
Тел.: (38/032) 240-99-40 (секретаріат)
Тел.: (38/032) 240-99-44
(відділ інформації та зовнішніх зв'язків)
Факс: (38/032) 240-99-50
Ел. пошта: [email protected]

Новини

Вітаємо випускників – 2020!

10 липня відбулися святкові урочистості з нагоди вручення дипломів випускникам Катехитично-педагогічного інституту УКУ.

Дипломи Вищої релігійної освіти за спеціалізаціями Катехитика і Християнська етика отримали 19 наших випускників – представників Львівської, Тернопільської, Київської, Луганської, Донецької, Одеської та Закарпатської областей. Багато з них вже катехизують, навчають у школах, є учасниками молодіжних і біблійних спільнот, активно діють у громадській сфері.

Цього року через карантинні обмеження не всі могли бути присутні на святкуванні. Тому, ми єдналися з усіма випускниками у молитві та спілкуванні через онлайн трансляцію.

Урочисту Божественну Літургію в університетському храмі святої Софії-Премудрості Божої відслужив декан Філософсько-богословського факультету УКУ о. Юрій Щурко.

Привітав випускників і пам’ятні подарунки вручив директор  інституту п. Назар Дуда.

Дорогі наші випускники, бажаємо вам  Божого благословення, міцного здоров’я і наснаги.  Хай Ісус Христос буде нам усім світлом, провідником і взірцем християнського педагога!

У 2020 році подавати документи на навчання можна до 1 жовтня.

Триває набір на навчання!

 • Сертифікатна програма «Основи християнської віри»

Детальніше про програму [25]

 • Вища релігійна освіта, спеціальність «Катехит»

Детальніше про програму [26]

 • Магістерська програма «Християнська педагогіка та організація дозвілля»

Детальніше про програму [27]

 Визнання дипломів Катехитично-педагогічного інституту УКУ

 • «Диплом вищої релігійної освіти» 
 • Диплом «Магістр релігійних наук»

 Детальніше [28]

____________________________________________________________________________

Запрошуємо на Царський бенкет!

Вийшов друком черговий посібник для провідників літнього християнського табору під назвою «Запрошені на Царський бенкет».

На сторінках книги:

 • організаційні принципи проведення християнського табору
 • десять розробок тематичних занять із широким застосуванням інтерактивних вправ
 • методичні поради стосовно проведення тематичних занять
 • робочі матеріали для учасників

У цьому посібнику Божественна Літургія розглядається як Царський бенкет, на який запрошені кожен і кожна з нас. Завдання цьогорічної програми – допомогти дітям та підліткам по-новому відкрити значення Літургії в їхньому житті, краще її розуміти та відчувати радість активної участі у ній.

Запропоновані заняття можна проводити як у християнському таборі, так і під час катехизації при парафії. Різноманіття інтерактивних засобів зроблять заняття цікавими й ефективними.

Видання здійснене стараннями Патріаршої катехитичної комісії та Катехитично-педагогічного інституту УКУ.

tabory-2018-cover-druk (1) [29]

Семінар для провідників дитячих та молодіжних християнських таборів

«Запрошені на Царський бенкет»

13 квітня 2018 року у м. Рівне відбувся семінар, участь у якому взяли священики, керівники і вчителі Недільних шкіл, активна молодь, організатори дитячих і молодіжних християнських таборів.

Десятигодинний робочий день був аналогом десятиденного дитячого табірного збору. На семінарі учасники вчилися шукати та будувати команду, знаходити відповіді на складні питання, конструктивно вирішувати конфлікти, планувати час та підготовляти програму табору, генерувати корисні ідеї, будувати систематичний підхід до табірного служіння у Церкві. Учасники прийшли до важливих висновків, зокрема:

 • Літній християнський табір потребує попереднього ретельного приготування.
 • Провідники на таборі повинні бути позитивними, щирими, запалювати любов`ю до ближнього і до Бога, особливо, до дітей і підлітків, до команди провідників, з якими працюють, адже у цьому криється секрет успіху табору.
 • Під час виховних занять потрібно не лише розповідати, а створити такі умови, при яких діти і молодь будуть спілкуватися з провідником і між собою про питання, які їх хвилюють. Провідник спрямовує думки учасників у напрямку досягнення мети заняття.
 • Ігри – найбільш поширена форма відпочинку дітей, але потребують немалих зусиль у підготовці та проведенні, оскільки кожна деталь здатна зробити гру чудовою або її зіпсувати.

Учасники переконались у доцільності та користі проведення християнських таборів. Залишається на практиці реалізувати отримані знання під час семінару в межах літніх дитячих та молодіжних таборів.

Провели семінар працівники Катехитично-педагогічного інституту УКУ:

Назар Дуда – заступник директора, ліценціат богослов`я

Наталя Мусій – референт, магістр богослов’я і психології

Науково-практичний семінар «Менеджмент у сфері дозвілля»

21-22 листопада 2017 р. відбувся науково-практичний семінар «Менеджмент у сфері дозвілля». Провели семінар Зофія Заорска – член правління фундації «Щасливе дитинство» (Польща) та Кароліна Блох – вихователь осередку денної допомоги дітям і молоді (Люблін, Польща).

Учасниками семінару були студенти спеціалізації «Християнська педагогіка та організація дозвілля» магістерської богословської програми УКУ; студенти спеціалізації «Організація дозвілля» бакалаврської програми соціальної  педагогіки УКУ; працівники і викладачі УКУ, педагоги, вихователі.

Провідники семінару поділилися своїм багатолітнім досвідом організації діяльності у сфері дозвілля й виховання. Учасники дізналися про принципи заснування та функціонування громадської організації на прикладі фундації «Щасливе дитинство», ознайомилися з важливими елементами будування спільноти громадської організації, управління персоналом, формування бюджету, співпраці з іншими урядовими та позаурядовими організаціями, залучення до співпраці волонтерів.

Також провідники поділилися досвідом реалізації проектів – діяльності, спрямованої на виховання дітей та молоді. Прикладами такої діяльності є провадження «Світлиць» – осередків денної допомоги дітям і молоді, літніх таборів, святкувань, діяльності на парафії.

Семінар був ефективним поєднанням теоретичної інформації та практичного досвіду задля поширення руху християнських виховних осередків у вигляді громадських організацій.

Організатори семінару – Патріарша Катехитична Комісія УГКЦ та Катехитично-педагогічний інститут УКУ.

 

ФОРМАЦІЙНА ЗУСТРІЧ ДУХОВЕНСТВА ТА КАТЕХИТІВ ПЕРЕМИСЬКО-ВАРШАВСЬКОЇ АРХИЄПАРХІЇ

13-16 листопада 2017 р. відбулася формаційна зустріч духовенства та катехитів Перемисько-Варшавської Архиєпархії, в якій взяло участь 58 учасників – священики, монахині, катехити. Зустріч відбувалася в осередку «Емаус» біля Радомя. Організатором конференції була Катехетична Комісія Перемисько-Варшавської Архиєпархії. Зустріч духовенства та катехитів очолював Митрополит Перемисько-Варшавський Архиєпископ Євген Попович.

Програмою зустрічі були: духовна формація, участь у Божественній Літургії, Акафіст до Андрея Шептицького, молебен до Йосафата Кунцевича, вечірня.  Під час усіх богослужень духовні науки виголошував владика Кир Йосафат Говера – Екзарх Луцький УГКЦ. Гарним духовним досвідом читання Святого Письма Lectio Divina.

Було також проведено катехитичний вишкіл «Інтерактивні методи в літургійній катехизі». Провели його працівники Катехитично-педагогічного Інституту УКУ Назар Дуда та Наталія Мусій.  Учасники на власному досвіді вивчали ефективність і способи застосування інтерактивних методів у релігійному навчанні і вихованні.

Випускні урочистості Катехитично-педагогічного інституту УКУ

IMG_0239 [30]7 липня 2016 року відбулися урочистості з нагоди вручення дипломів випускникам Катехитично-педагогічного інституту УКУ.

У цьому навчальному році навчання в інституті за спеціалізацією «катехитика» та за спеціалізацією «викладач предметів духовно-морального спрямування»завершили 39 студентів.

Цей день став святковим і для студентів 1 курсу Катехитично-педагогічного інституту.  Посвідку викладів та посвідку студента отримали 22 студентів.

Святкування розпочалося Божественною Літургією, після якої з вітальним словом до присутніх звернувся о. д-р Тарас Барщевський, заступник директора інституту. Він побажав випускникам йти за Христом та бути Його учнями, бо місія і завдання вчителя-катехита –свідчити Христа.

У привітальному слові директор Катехитично-педагогічного інституту с. д-р Луїза ЦюпаCНДМ закликала студентів та випускників інституту підготовляти дорогу для тих, хто ще не пізнав Христа і відважно свідчити та голосити Слово Боже, як це робив Іван Хреститель.

Привітала усіх присутніх і доцент Інституту післядипломної педагогічної освіти пані Галина Сохань, а від випускників виступила с. Антонія Шелепило, котра відзначила особливості навчальня в інституті. Зокрема – високий рівень викладання, серйозність навчання та родинне середовище спілкування між студентами й викладачами.

Хай Господь щедро благословить випускників на плідну працю в Христовому винограднику, а Пресвята Богородиця покриває своїм святим Покровом і супроводжує усі їхні кроки у навчанні й вихованні у Христовій вірі.

IMG_0254 [31]IMG_0214 [32]IMG_0207 [33]

IMG_0235 [34]IMG_0240 [35]IMG_0256 [36]

IMG_0246 [37]

Молитовне читаIMG_0171ння Святого Письма

У Києві, Івано-Франківську та Львові відбулися семінари про молитовне читання Святого Письма на основі Євангелія від Марка. Біблійні читання провів відомий богослов, бібліст, професор Папського Салезіянського Університету в Римі о. др Джорджо Зевіні. Ці заходи були організовані Патріаршою Катехитичною Комісією УГКЦ спільно з Катехитично-Педагогічним Інститутом Українського Католицького Університету.

27 і 29 червня о. Джоржо провів семінар у Києві. 30 червня відбулась зустріч отця професора з духовенством, семінаристами, катехитами і мирянами в Івано-Франківську, а 1 і 2 липня – у Львові.

Окрім семінарів як читати Святе Письмо, о. Джорджо Дзевіні презентував свою книгу «Євангеліє від Марка», а також провів зустріч із священиками і духовенством на тему «Особиста молитва зі Святим Письмом».

На початку зустрічі с. д-р. Луїза Цюпа, СНДМ, заступник Голови Патріаршої Катехитичної Комісії УГКЦ і директор Катехитично-Педагогічного Інституту УКУ представила о. Джорджо Дзевіні, який є великим приятилем нашої Церкви і  у 1998 вже приїжджав до України, щоб подати методи молитовного читання Святого Письма.

Відтак, отець професор ділився з присутніми своїми знаннями, досвідом і глибокими роздумами. Протягом всіх зустрічей для слухачів здійснював переклад відомий бібліст, заступник директора Катехитично-Педагогічного Інституту о. д-р. Тарас Барщевський, який супроводжував о. Дзевіні.
На початоку зустрічі о. Тарас зазначив: «В науці о. Джорджо Зевіні буде розглянуто спосіб читання Cв. Письма, який є доступний не тільки професіоналам, але перш за все доступний для кожного віруючого. Це є Lectio Divina. Тобто спосіб через який кожен з нас зможе увійти в суть слова Божого. Це є розуміння того, що Бог говорить і зокрема того що Бог каже нам».                                                                                                                  В своїх семінарах отець професор наголосив, що метою молитовного читання Святого Письма є через молитву, читання і слухання відкритися на особисту зустріч із живим Богом у Христі Ісусі через Святого Духа, а також віднайти підтримку і силу молитви у церковній спільноті та своїй домашній церкві, християнській сім’ї.

Отець Джоржо наголосив: «Слухання Бога – найважливіше завдання для учня – людини, яка вибирає Ісуса Христа. Почути і бути послушним Слову – це дорога метаної, дорога зміни і зодягнення у Христа. Добре випробуваним шляхом для пізнання Слова Божого є Lectio Divina (молитовне читання Святого Письма), яке по етапах будує справжній і дійсний духовний шлях. Цей шлях допомагає щоб наша віра зростала і наше особисте й церковне життя дозрівало».

Доповідач, серед іншого, наголосив на проблемах читання Святого Письма, які можуть виникати в сучасних християн. Він визначив основних п’ять труднощів, якими є: духовна поверховість (прагнення людини жити на показ), індивідуалізм (егоцентризм людини), активізм (бажання робити більше і більше), раціоналізм (бачення християнства як філософської течії) і останнє – розділення між вірою та життям.

На завершення семінару с. д-р. Луїза Цюпа подякувала отцю-доповідачу за його навчання молитовного читання Святого Письма, а також за його присутність і свідчення віри   в Україні, глибоку любов до Божого Слова та  прагнення  поширювати Його.

IMG_0170

IMG_0168 [38]

IMG_0155 [39]
IMG_0148

___________________________________________________________________________

27-28 травня 2016 року відбувся науково-практичний семінар

«Інтерактивні методи в катехизації».

Організатори заходу – Патріарша катехитична комісія УГКЦ та Катехитично-педагогічний інститут УКУ. Провів семінар Збіґнєв Барціньскі, голова правління і тренер товариства педагогів «NATAN» (Польща).

IMG_0069 [40]Це черговий захід, здійснений задля поширення сучасних, цікавих, ефективних методів релігійного навчання та виховання дітей, молоді, дорослих.

Учасниками семінару були більше шістдесяти катехитів, вчителів християнської етики, членів парафіяльних біблійних гуртків із єпархій та екзархатів УГКЦ. Вони на власному досвіді пізнавали, як застосовувати інтерактивні методи на катехитичних заняттях.

Ці знання та навики вони зможуть використовувати підчас катехизації та на біблійних гуртках у парафіях, на уроках християнської етики у школах, а також під час проведення літніх християнських таборів.

 IMG_0106 [41]IMG_0084 [42]IMG_0101 [43]

© 2010 Катехитично-педагогічний інститут. Усі права застережено.